- Nástrahy a překvapení implementací MojeID do aplikací třetích stran
Přes den softwarář v @2ntelecom, po večerech hardwarář v @bastlirna.
- Flipper Zero: Hackujeme RFID 🐬
- RISC-V za 10¢
- Novinky v Knot Resolver 6.x
Cloud Infrastructure Architect at Qrator Labs (DDoS mitigation, BGP analytics)
- Nádisková bitva - kam zasáhl chybný sektor
Student magisterského programu Počítačové inženýrství na FEL ČVUT. Programování se věnuji od základní školy, ale k HW jsem začal tíhnout až po absolvování předmětu Softwarové inženýrství na FEL, protože se takovým věcem chci obloukem vyhnout.
- Od RISC-V simulátoru k vlastnímu návrhu procesoru pro FPGA
Infrastructure engineer v Seznamu.
- Prometheus-as-a-service, monitoring platforma v Seznamu
Douglas DeMaio manager and board member for the openSUSE Project and a trustee for the Geeko Foundation. He has more than 20 years of Public Relations, Marketing and Public Affairs experience. He helped manage and develop corporate communication tools for Siemens Healthcare, worked in sales and marketing for microdrones and has served as the spokesperson for several organizations throughout his career.
- Install an openSUSE MicroOS Desktop
Compiler developer, RF engineering gradute
- Kde jsou open source čipy?
- Zahájení konference
- Zakončení konference
I am an enthusiastic student freelancer in computer science with a focus on DevOps, artificial intelligence, machine learning. In my free time I switch between a huge variety of sports ranging from beach volleyball and biking to rock climbing. For more information see uhlik.me.
- LunarVim
Programátor, podnikatel, vývojář, vynálezce a kutil.
Vzdělával se na fakultě elektrotechniky ČVUT a na Unicorn College. Během studií spolupracoval s Akademií věd na oddělení experimentální fyziky částic a s Evropskou organizací pro jaderný výzkum (CERN) kde úzce spolupracoval s vědci z Oxfordu a Cambridge.
Občasně přednáší na vysokých školách, vystupuje na konferencích a na mezinárodních akcích.
Věnoval vývoji autonomních vozidel a v současné době vyvíjí řešení pro chytré domácnosti.
Je majitelem firmy, která dodává vybavení pro české a slovenské kutily a společně se svou ženou vzdělává mladou generaci vynálezců.
- Picopad - open source herní konzole
Jakub se kybernetické bezpečnosti věnuje už více než sedm let.
- Zabezpečení e-mailové komunikace a jak jsme na tom
- Performance testy 2 (testy vrací úder)
Od mládí mě zajímá elektronika a především počítače. Na vysoké škole jsem propadl Linuxu a OpenSource, jsem přesvědčený, že otevřenost je ta správná cesta, kterou by se IT průmysl měl ubírat. Zažil jsem začátky Internetu v ČR a do dnešních dnů mě jeho možnosti nepřestávají fascinovat.
Jsem admin linuxových serverů a příležitostný vývojář. Mám detailní vhled do řady technologií z oblasti správy identit uživatelů jako jsou LDAP, PKI, XML & XSLT, SAML2, RADIUS & TACACS+.
- LDAP není SQL
- Automatická tvorba Virtual Appliance
- Evropská digitální peněženka - jak jsme na tom?
A junior staff engineer with a strong focus on backend and server technologies. With my industry experience from complex software systems, I have a strong background in TypeScript and Domain-Driven Design. Additionally, I have random niche knowledge in gRPC, Redis, PostgreSQL & Git, and have actively contributed to the OSS community. As a technical speaker, I have led few interactive long running workshops for TypeScript and Rust as internal learning courses and spoke about my experience with gRPC, caching and building custom OSS framework for Node.js. My passion for continuous learning has driven me to lead teams and mentor colleagues.
- Web API Technologies in Perspective: RESTful, GraphQL, gRPC
Developer, Software Engineer, and Hardware Enthusiast
- Mojo - programovací jazyk budoucnosti pro maximální výkon
I'm a backend engineer living in Dresden, Germany, with an interest in all things Linux. I speak Czech, German and English, feel free to say hi!
- Using FIDO keys (Yubikeys) for SSH
Pracuje jako programátor v GreyCortexu, kde pracuje na vývoji systému GreyCortex MENDEL pro monitorování a analýzu chování zařízení na počítačové síti. Vystudoval Fakultu Informačních Technologií VUT v Brně.
Ve volném čase pořádá konferenci OpenAlt, pilotuje ultralehká letadla a přispívá do různých open-source projektů. Na mobilu se snaží používat a prosazovat alternativní operační systémy jako například Nemo Mobile, Ubuntu Touch nebo postmarketOS.
- Jak (ne)programovat v bashi
Vystudoval jsem ČVUT FEL, pět let jsem pracoval na vývoji routerů Turris a nyní pracuji jako embedded vývojář pro firmu zabývající se tramvajovým provozem. Mimo to "cvičím" architekturu počítačů na ČVUT FEL.
- USBKey
- Rekonstrukce domu a Open source
Pracuji jako Cloud Engineer ve sdružení CESNET a jsem součástí týmu starající se o vývoj a provoz cloudové platformy Openstack, kterou nabízíme pro podporu české i evropské vědy. Moje hlavní zaměření je poskytovatování platformy Kubernetes pro naše uživatele a IaC pomocí automatizačních nástrojů jako je Ansible a Terraform.
- Beskar cloud - Openstack nad Kubernetes
Libor Peltan pracuje v CZ.NIC na projektu Knot DNS.
- Jak vznikalo RFC 9432 a implementace katalogových zón
V roku 2008 som založil hostingovú spoločnosť skHosting.eu . Spravujem siete a servery. Poskytujem lektorské a konzultačné služby.
- Úvod do systemd
Open source enthusiast since 15yo. Ex Czech OpenSolaris User Group leader. Spent most of his career on building and releasing Red Hat Enterprise Linux and newly SUSE Linux Enterprise products and openSUSE Leap and Leap Micro. I enjoy communication and any opportunity for close collaboration with our partners and community.
- Running your home NextCloud AIO and ad-free browsing with Leap Micro
Jsem grafik, fotograf a nadšenec do Linuxu a otevřeného software, který (se) rád učí. Vždy se snažím rozšířit si obzory novými podněty. Věřím, že učení také znamená stále se učit.
- Proměnné v shellu
Lukáš Hejtmánek received his Ph.D. degree in Computer Science from the Masaryk University, Brno, Czech Republic. He works as IT architect at Masaryk University in CERIT-SC project and is also storage specialist at CESNET. His main IT interest is to improve architecture of HPC systems and adopting container infrastructure into academic HPC environment.
- Kubernetes pro výpočty a vědu, aneb, co děláme v temnotách
Vystudoval výpočetní techniku na FEL ČVUT. V letech 2003 - 2008 se věnoval vývoji softwaru pro pasivní radiolokační systémy, v letech 2008 - 2010 působil jako IT administrátor v kutnohorské nemocnici. Od roku 2006 až dosud pracuje na vývoji a administraci softwarových projektů pro různé klienty. V letech 2013 - 2017 vykonával funkci šéfredaktora magazínů LinuxEXPRES a OpenOffice.cz. Od roku 2019 administruje infrastrukturu pro projekt Turris sdružení CZ.NIC.
- Virtualizace serverů pomocí LXC
- Optimalizace anycastu
Mix of skills form ICT, cyber security and project management. Thinking of open source and self-hosting as the future of personal, secure and private data utilization.
- Hacking & Tracking with CSS
Team leader projektu BIRD. Starám se o vývoj softwaru, jenž řídí provoz prakticky ve všech uzlových bodech světového Internetu.
- Internetový navigátor BIRD
- What's new in Turris
- Linux distributions
Pracuji na ČVUT CIIRC, kde se zabývám vývojem a výzkumem okolo embedded systémů a autonomních aut. Na ČVUT FEL učím předměty operační systémy, real-time programování a efektivní software.
- Jak na ROS pomocí Nixu
Zajímá mě bezpečnost webových aplikací, těch mých i těch ne-mých. michalspacek.cz
- Moderní problémy vyžadují moderní řešení
Pracuji ve sdružení CESNET provozující národní síť vědy a výzkumu, Akademii věd České republiky a pro několik dalších firem. Kromě toho rád běhám, včelařím, vařím pivo a dobrovolničím v rámci projektu Člověk v tísni.
- Pásková knihovna vs. objektová technologie: Boj o místo ve skladu časoprostoru
Od r. 2017 manager Hardware ve společnosti Seznam.cz
- Podvozek Seznamu - od cloudu až po Datacentrum
Master's degree student of Cyber Security at Faculty of Electrical Engineering at Czech Technical University in Prague. Member of Stratosphere research laboratory at AI Center in FEL ČVUT. Research interests: Network Security, AI, Language Models in Security and Security of Language Models, AI in Cyber Security
- shelLM: A Linux Honeypot🍯
Ondřej Caletka vystudoval elektrotechnickou fakultu ČVUT, obor Telekomunikační technika a po více než osmi letech ve sdružení CESNET, provozujícím národní síť vědy a výzkumu, nyní pracuje ve vzdělávacím oddělení RIPE NCC, asociace koordinující internetové sítě v Evropě, na Blízkém východě a v severní Asii.
- Automatická instalace serverového Ubuntu
Fanoušek open source a od roku 2008 vývojář v SUSE.
- Kontejnery v initramfs - Iguana
Jsem DevOps engineer and konzultant z Prahy. Pomáhám firmám zavádět a zlepšovat DevOps, aby zefektivnili proces vývoje, automatizovali nasazování software a zvýšili stabilitu při jeho provozování.
- Keycloak - Open Source Single Sign On (SSO) pro kazdeho
- Boj s phishingem v doméně .CZ
Admin @ Silicon Hill, Maintenance for Public Cloud & Container images @ SUSE
- dn42 - Big dynamic VPN
Pavel je kernelový hacker, který se ve volném čase zabývá nositelnou elektronikou.
- Opensource & hodinky, opensource hodinky
- Vaše oblíbená distribuce v kapse
He studied cybernetics and robotics at CTU FEE, where he currently teaches and works on projects using GNU/Linux and other processor technologies. He participates in design of firmware and electronics of laboratory and medical devices and precise servo control at PiKRON.com company. He provides consultations to more companies in the field as well.
- projects positions: https://openhub.net/accounts/ppisa/positions
- knowledge base for students, enthusiasts and professionals: https://gitlab.fel.cvut.cz/otrees/org/-/wikis/knowbase
- Jak to bylo pohádko, když přišlo na svět GNUňátko?
- Otevřený protokol uLAN RS-485, 30 let služby v laboratořích, zdravotnictví a zeměděltsví
- Od RISC-V simulátoru k vlastnímu návrhu procesoru pro FPGA
Pavel Tišnovský vystudoval VUT FIT a v současné době pracuje na projektech vytvářených v jazycích Python a Go. Pro vlastní projekty a výzkum používá převážně programovací jazyk Clojure, v odůvodněných případech i Javu (to již dlouho ne), Python, ANSI C a pro několik hobby projektů i assembler pro starodávné osmibitové mikroprocesory.
- Funkcionální programování v Pythonu
10 let ops v Seznam.cz
@v1dlak
- Jak může vypadat as a service v Seznam.cz
Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz, správce serverů a školitel linuxových technologií. Linuxem a unixovými systémy se zabývá již více než dvě dekády, baví ho servery, informační bezpečnost a internetové technologie.
- Multicast DNS (mDNS): pojmenování klientů v místní síti
Student ČVUT, administrátor Kaitai Struct od roku 2020
Můj GitHub profil najdete zde: https://github.com/generalmimon
- Nástroje pro analýzu binárních formátů
- Otevřený protokol uLAN RS-485, 30 let služby v laboratořích, zdravotnictví a zeměděltsví
Narodil se, vyrostl, vystudoval, žije a bastlí ve Zlíně. Píše aktuálně nejvíc na Twitter/X - sledujte ho tam :-)
- Zigbee, Thread, Matter a Espressif
Radek Zajíc se profesně věnuje světu Linuxu, sítím a telekomunikacím. Snaží se rozšiřovat služby dostupné pomocí protokolu IPv6 a aktivně se věnuje popularizaci tohoto protokolu. Pokud se právě nezabývá otázkami kolem Linuxu nebo sítí, věnuje volný čas zejména své rodině.
- GNU/Linux na sítích bez IPv4
Infrastructure engineer zabývající se automatizací všeho, co pingá. Z IT světa mě nejvíce zajímá Ansible, virtualizace - Proxmox a Git/lab/tea. Svůj veškerý volný čas momentálně trávím dokončením stavby domu, takže opět automatizace - Shelly, rád se odreaguji při turistice a správou Minecraft serverů - Minecore.cz.
- Jak může vypadat as a service v Seznam.cz
Uz od roku 2009 budujem pre Livesport infrasturkturu a jej automatizacie.
Nas team ma na starosti primarne technologie ako CEPH, Kubernetes, Proxmox a Puppet.
- Jak sme hladali TCP Timeouty v Kubernetes
První kód napsal v roce 1986 na IQ151 v jazyce Basic. Více než dvacet let se věnuje vzdělávání dospělých v oboru IT. Začínal s technologiemi jako MS DOS a Windows 3.1. Nyní pracuje ve společnosti Microsoft jako lektor pro zákazníky. Je také dlouholetý dobrovolný lektor v Czechitas.
Láska k vaření ho dohnala až tak daleko, že se před pár lety dálkově vyučil kuchařem. Kromě rodiny vaří i na komunitních IT akcích, kde také přednáší.
- Návrhové vzory v české kuchyni
Tomáš Čejka je odborníkem v oblastech monitorování vysokorychlostních sítí a síťové bezpečnosti. Působí ve sdružení CESNET jako vedoucí týmu výzkumníků a vývojářů, manažer výzkumných projektů, konzultant, občas i jako vývojář. Mezi další významné aktivity patří vzdělávání a vedení studentů (vč. doktorandů) na Fakultě informačních technologií ČVUT v Praze. Na fakultě se věnuje výuce předmětu "Hardwarově akcelerované monitorování síťového provozu" a vedení řady bakalářských a diplomových prací studentů, které sdružuje pod vlastní Laboratoří monitorování síťového provozu (https://netmon.fit.cvut.cz/).
- Quo vadis, ipfixprobe?
- Novinky na DNS anycastu pro národní doménu .CZ
- Redesign služby MojeID
Šotouš a řiditel autobusu
- Informační systémy vozidel nejen Pražské Integrované Dopravy
Long-term PostgreSQL contributor and committer, organizer of Prague PostgreSQL Developer Day. Focuses on performance, planner/optimizer and helping new contributors with their first patches. Lives in Prague, currently works for EDB.
- Novinky v PostgreSQL 16
- Git, aneb magie ve vašich službách
Vývojář linuxového kernelu, se specializací na memory management. V upstreamovém kernelu maintainer slab subsystému. Pracuje v SUSE Labs.
- Jak jsem smazal slaby (z kernelu)
- Kód na NIC 2023
- Co nabízí FRED držitelům .CZ domén?
Spolupracuji s firmou Sprinx Systems, a.s. jako HPC konzultant.
- Časové posloupnosti na Linuxu