LinuxDays 2023

Picopad - open source herní konzole
10-08, 14:00–14:50 (Europe/Prague), 155
Language: Čeština

Picopad je otevřená herní konzole, která nabízí unikátní příležitost pro mladé technické nadšence. Je založená na populární vývojové desce Raspberry Pi Pico (W) s čipem RP2040. Nazývat Picopad pouze herní konzolí by byla obrovská chyba.


Picopad je otevřená herní konzole, která nabízí unikátní příležitost pro mladé technické nadšence. Dodává se jako stavebnice, což dětem umožňuje seznámit se s principy pájení a elektroniky při sestavování své vlastní herní konzole. Kromě toho Picopad podporuje programování v jazycích C a MicroPython, čímž se stává ideálním nástrojem pro výuku programování. S externími kartami pro různá vzdělávací rozšíření je Picopad také ideálním nástrojem pro rozvoj dovedností v oblasti STEM (věda, technologie, inženýrství, matematika).


Difficulty

Začátečníci

See also:

Programátor, podnikatel, vývojář, vynálezce a kutil.
Vzdělával se na fakultě elektrotechniky ČVUT a na Unicorn College. Během studií spolupracoval s Akademií věd na oddělení experimentální fyziky částic a s Evropskou organizací pro jaderný výzkum (CERN) kde úzce spolupracoval s vědci z Oxfordu a Cambridge.
Občasně přednáší na vysokých školách, vystupuje na konferencích a na mezinárodních akcích.
Věnoval vývoji autonomních vozidel a v současné době vyvíjí řešení pro chytré domácnosti.
Je majitelem firmy, která dodává vybavení pro české a slovenské kutily a společně se svou ženou vzdělává mladou generaci vynálezců.