LinuxDays 2019

Your locale preferences have been saved. We like to think that we have excellent support for English in pretalx, but if you encounter issues or errors, please contact us!

KiCAD a vysokorychlostní/mikrovlnné plošné spoje
2019-10-06 , Room 111
Language: Čeština

V přednášce se podíváme na to, jak se dají (nebo nedají, na to dojde řeč) v KiCADu tvořit vysokorychlostní a mikrovlnné plošné spoje. Řeč bude o diferenciálních párech a jejich optimalizaci, jako je třeba vyrovnávání délek a zda na to má KiCAD nástroje. Dále přijde na přetřes podobné téma, a sice paralelní vysokorychlostní sběrnice. Potom se podíváme na to, jak (a jak prakticky) se dají v KiCADu navrhovat mikrovlnné plošné spoje, zejména koplanární vedení, mikropásková vedení a mikropáskové filtry.

Materiály z přednášky se budou po přednášce nacházet na GitHubu uživatele "MR-DOS". Informace se budou vztahovat k aktuálním "nightly" buildům KiCADu, informace tedy budou platné pro verze 5.1+. Pro KiCAD 4 a nižší většinu uvedených postupů není možné použít.


Difficulty

Pokročilí

Bastlíř a skoro-už-inženýr z FELu. Ve volných chvílích si bastlím měřáky na ověřování jiných bastlů ;)
V tuhle chvíli moje bastlení přerostlo v diplomku, která se zabývá levným elektrickým reflektometrem. Zatím to umí měřit děje s náběžnou hranou okolo 260 ps vzorkovacím kmitočtem 50 GSa/s. To je taky důvod, proč si hraju s KiCADem - na to se ostatně můžete podívat na mém GitHubu ("MR-DOS"). Nebo se přijďte pokecat na stánek bastlířu z klubu Silicon Hill. Najdete nás podle nápisu "MacGyver" a spousty funkční veteše.